Šilalės r. Upynos Stasio Girėno mokykla

Raštinės darbo laikas

Darbo dienomis 8.00-16.30

Pietų pertrauka 12.00-12.30

Čia galite parašyti klausimus, pastabas, pasiūlymus mokyklai

Dalyvaujame projektuose

2017-11-23

Kovo 1 – lapkričio 23 Lietuvos nacionalinis muziejus kvietė moksleivius dalyvauti respublikiniame Lietuvos kultūros paveldo ir meninio ugdymo konkurse ,,Pažinkime tautinį kostiumą‘‘. Konkurso tikslas: atskleisti tautinio kostiumo kaip etninio tapatumo suvokimo reikšmę, skatinti vaikus ir jaunimą domėtis Lietuvos  ir etninio regiono, kuriame gyvena,  istoriją ir kultūrą, ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, sudaryti sąlygas saviraiškai, kultūrinei  edukacijai.

Lietuvių tautinis kostiumas šiandien laikomas Lietuvos kultūros paveldu, savo reikšme prilyginamas valstybingumo simboliams – vėliavai, herbui, himnui, reprezentuoja tautą. Lietuvių valstiečių tradiciniai šventadieniniai  drabužiai formavosi šimtmečius iki XIX a. vidurio, veikiami istorinių, ekonominių sąlygų, tradicijų bei papročių.

Mokiniams buvo puiki galimybė pasidomėti tautinio kostiumo istorija, savo šeimos, giminės, tautiniais drabužiais įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Lapkričio 23 d. buvome pakviesti į Lietuvos nacionalinį muziejų, kur vyko konkurso apibendrinimas, dalyvių darbų paroda ir edukacinė viktorina.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė , taip pat dalyvavo LR Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomas įteiktas 4 – os klasės mokiniui Titui Stanevičiui (mokyt. Stefa Geštautaitė) už kūrybišką dalyvavimą Lietuvos kultūros paveldo ir meninio ugdymo konkurse ,,Pažinkime tautinį kostiumą‘‘.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos pagyrimo raštas įteiktas I –os klasės mokinei Akvilei Viliušytei (mokyt. Rasa Petrikienė), 4-os klasės mokinėms Guodai Baldauskaitei ir Inesai Bernotaitei (mokyt. Stefa Geštautaitė) už sėkmingą dalyvavimą konkurse.

Lietuvos nacionalinio muziejaus  pagyrimo raštas įteiktas I-os klasės mokinei  Aurelijai Songailaitei (mokyt. Rasa Petrikienė) ir 3-os klasės mokinei Gerdai Jancevičiūtei (mokyt. Stefa Geštautaitė) už sėkmingą dalyvavimą konkurse.

Po gausių edukacinių programų dvasiškai praturtėję grįžome namo.

Pradinių klasių mokytoja  Stefa Geštautaitė

Valgyklos meniu

Vidurinio ugdymo skyrius

Mokykloje nuo 2015-2016 m. m. veikia Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos vidurinio ugdymo skyrius.